آیا می دانید وکیل تعزیرات در چه زمینه هایی میتواند به ما کمک کند؟

  1. خانه
  2. حقوقی
  3. آیا می دانید وکیل تعزیرات در چه زمینه هایی میتواند به ما کمک کند؟
وکیل-تعزیرات-در-چه-زمینه-هایی-میتواند-به-ما-کمک-کند

تماس با مجموعه دادگستر صبا
۰۲۱-۲۶۶۰۵۶۳۸ – تهران

بهترین وکیل تعزیرات در چه زمینه هایی میتواند به ما کمک کند؟

اگر می خواهید بدانید وکیل تعزیرات در چه زمینه هایی میتواند به ما کمک کند؟ این مطلب را از دست ندهید. وکیل تعزیرات از جمله وکلایی به شمار می رود که در حوزه های مختلفی می تواند به کمک افراد بیاید. وکلای متخصص در پرونده های تعزیراتی معمولا این توانایی را دارند که پرونده های مربوطه را در سریع ترین زمان ممکن به بهترین نتیجه ممکن برسانند. در ادامه قصد داریم برخی از زمینه هایی که در حیطه کاری وکیل تعزیرات هستند را معرفی کنیم. پیشنهاد ما این است تا پایان مطلب همراه ما بمانید تا با انواع جرایم تعزیراتی آشنا شوید. این کار حوزه کاری وکیل تعزیرات را شفاف تر می کند.

احتکار و تقلب

یکی از جواب هایی که برای سوال وکیل تعزیرات در چه زمینه هایی میتواند به ما کمک کند؟ می توان ارائه کرد، احتکار و تقلب است. احتکار اجناس می تواند تنظیم بازار را به هم ریخته و موجب عدم تعادل عرضه و تقاضا شود. این کار باعث می شود تا محصول احتکار شده در بازار کم شده و قیمت آن افزایش یابد. محتکر بعد از گران شدن محصول می تواند به سود کلانی دست یابد. وکیل تعزیرات می تواند پرونده هایی که مربوط به تقلب و احتکار بوده را به راحتی و در زمانی کوتاه پیگیری کند.

فعالیت بدون پروانه کسب

هر فردی که قصد دارد در یک حوزه کاری فعالیت کند و کسب درآمد داشته باشد، باید حتما از صنف مربوطه مجوزهای لازم را دریافت نماید. دریافت مجوز باعث می شود تا همه فعالیت های وی زیر نظر صنف مربوطه انجام شود. این کار می تواند از جرم هایی مثل تقلب، احتکار، کم فروشی، گرانفروشی و…. تا حد زیادی جلوگیری کند. معمولا بیشترین میزان تخلف در اصناف مختلف مربوط به افرادی است که بدون داشتن مجوز فعالیت می کنند.

وکیل تعزیرات
وکیل تعزیرات

درج نکردن قیمت

یکی دیگر از پاسخ های سوال وکیل تعزیرات در چه زمینه هایی میتواند به ما کمک کند؟ درج نکردن قیمت روی محصولات است. تولید کنندگان موظف هستند هر محصولی را که تولید می کنند قیمت گذاری کنند. عدم قیمت گذاری می تواند باعث عدم ثبات قیمت آن محصول در بازار شود. معمولا فروشندگان کالاهایی که قیمت گذاری نشده اند را به هر قیمتی که دوست داشته باشند، می فروشند. این موضوع باعث می شود تا مصرف کننده با ضرر و زیان بسیار زیادی مواجه شود.

گران فروشی

معمولا در همه شهرها و در همه اصناف افرادی پیدا می شوند که کالا یا خدماتی را با قیمت بالاتری نسبت به قیمت مشخص شده ارائه می کنند. گران فروشی موضوعی است که نیاز به بررسی دائمی دارد تا بتوان جلوی افراد گران فروش را گرفت. پرونده هایی که دست وکیل تعزیرات می رسند هم نشان از این دارند که گران فروشی در کشور بسیار رایج است. بررسی پرونده های مربوط به گران فروشی را وکیل تعزیرات بر عهده می گیرد. تخصص و تجربه این افراد باعث می شود تا پرونده های مربوط به گرانفروشی در کوتاه ترین زمان ممکن جل و فصل شوند.

قاچاق ارز و کالا

وکیل تعزیرات در چه زمینه هایی میتواند به ما کمک کند؟ یکی از این زمینه ها قاچاق ارز و کالا می باشد. واردات و یا صادرات غیر قانونی را قاچاق می نامند. قاچاق می تواند یکی از ریشه های اصلی بیکاری در کشور باشد. با توجه به اهمیت موضوع معمولا پیگیری پرونده های مربوط به قاچاق در اولویت قرار دارد. افرادی که قاچاق ارز و کالا را انجام می دهند از نظر قانون قاچاقچی شناخته می شوند. نوع محصول قاچاق شده و میزان آن تاثیر بسیار زیادی بر روی مجازات قاچاق دارند.

نوشتهٔ پیشین
آشنایی با مزایای مشاوره با وکلای تلفنی برای پرونده ارز دیجیتال
نوشتهٔ بعدی
معرفی ید ماقبل در قاچاق کالا

سایر مطالب

فهرست
Phone icon
تماس فوری با وکلا