آیا می دانید شکایت از کلاهبرداری ارز دیجیتال چه مراحل و شرایطی دارد؟

  1. خانه
  2. حقوقی
  3. آیا می دانید شکایت از کلاهبرداری ارز دیجیتال چه مراحل و شرایطی دارد؟
شکایت از کلاهبرداری ارز دیجیتال

تماس با مجموعه دادگستر صبا
۰۲۱-۲۶۶۰۵۶۳۸ – تهران

توضیح مراحل و شرایطی شکایت از کلاهبرداری ارز دیجیتال

اگر شما هم جزو افرادی هستید که گول کلاهبرداران حوزه ارز دیجیتال را خورده اند، این سوال برایتان مطرح می شود که شکایت از کلاهبرداری ارز دیجیتال چه مراحل و شرایطی دارد؟ در ادامه قصد داریم شما عزیزان را با مراحل شکایت از کلاهبرداران حوزه ارز دیجیتال آشنا کنیم. عدم آگاهی افراد از نحوه شکایت و پیگیری موضوع، باعث شده تا کلاه برداران حوزه ارز دیجیتال بعضا با اطمینان خاطر به کار خودشان ادامه دهند.

این موضوع باعث می شود تا روز به روز بر تعداد افرادی که در دام این گونه افراد می افتند، افزوده شود. برای جلوگیری از این موضوع بهتر است از همان ابتدا از یک وکیل متخصص و کاربلد در حوزه ارزهای دیجیتال کمک بگیرید. این کار باعث می شود تا بدانید به کجا باید مراجعه کنید، چه موضوعاتی باید مطرح شوند و چه اقداماتی باید صورت بگیرند.

کلاهبرداری ارز دیجیتال شامل چه مواردی می شود؟

قبل از اینکه بخواهیم به جواب سوال شکایت از کلاهبرداری ارز دیجیتال چه مراحل و شرایطی دارد؟ بپردازیم، بهتر است بدانیم کلاهبرداری ارز دیجیتال شامل چه مواردی می شود. اولین مورد که در این زمینه می توان به آن اشاره کرد، خرید و فروش غیر قانونی توکن می باشد. معمولا این کار توسط صرافی های نامعتبر انجام می شود. سعی کنید برای ورود به بازار ارز دیجیتال از صرافی های معتبر و شناخته شده استفاده نمایید.

مورد بعدی که می توان به آن اشاره کرد هک کردن کیف پول می باشد. معمولا کیف پول ها باید رمزهای قوی داشته باشند تا احتمال هک آنها از بین برود. متاسفانه برخی از افراد با بی توجهی زمینه را برای کلاهبرداران فراهم می کنند. ارز دیجیتال رایگان و ساخت کیف پول های جعلی از دیگر مواردی هستند که باید مواظب آنها باشید.

شکایت از کلاهبرداری ارز دیجیتال
شکایت از کلاهبرداری ارز دیجیتال

مراحل شکایت از کلاهبرداران ارز دیجیتال

اگر می خواهید بدانید شکایت از کلاهبرداری ارز دیجیتال چه مراحل و شرایطی دارد؟ همراه ما بمانید. اولین مرحله شکایت از کلاهبرداران حوزه ارز دیجیتال مراجعه به دفاتر قضایی است. دفاتر قضایی معمولا با بررسی موضوع شکوائیه ای تنظیم می کنند تا در دادگاه مورد بررسی قرار گیرد. هنگام تنظیم شکوائیه بهتر است با دست پر حاضر شوید. برای مثال می توانید فیش های پرداختی و… که می توانند به شما در رسیدن به نتیجه دلخواه کمک کنند را همراه خود داشته باشید. پس از دادرسی پرونده ای که تشکیل دادید چنانچه برای ارائه توضیحات بیشتر یا هر مورد دیگری نیاز بود به صورت حضوری در دادگاه حاضر شوید، از طریق سامانه ثنا این موضوع به اطلاع شما خواهد رسید.

شرایط شکایت از کلاهبرداری ارز دیجیتال

برای اینکه بتوانید از کلاهبرداران ارز دیجیتال شکایت کنید باید شرایط لازم را هم داشته باشید. و برای مثال اینکه باید مدارک و اسنادی در اختیار داشته باشید که کلاهبرداری از شما را ثابت کنند. برای مثال اگر از طریق فیش برای طرف مقابل پول واریز کردید باید فیش ها را در اختیار داشته باشید تا بتوانید در دادگاه از آنها علیه کلاهبرداران استفاده کنید. اگر از یک وکیل کاربلد و متخصص در حوزه ارز دیجیتال استفاده کنید، می توانید اسناد و مدارک بیشتری را علیه کلاهبرداران جمع آوری کنید. هر چقدر با دست پر تر در دادگاه حضور یابید، احتمال موفقیت شما در پرونده قضایی بیشتر می شود.

مراجعه به وکیل متخصص ارز دیجیتال

اگر شما هم جزو افرادی هستید که درگیر پرونده حقوق اقتصادی به خصوص در حوزه ارزهای دیجیتال شده اند، همین حالا به هلدینگ حقوق اقتصادی فرشته های دادبان مراجعه فرمایید. وکلای کاربلد و حرفه ای ما با بررسی موضوع می توانند اقدامات لازم را انجام دهند تا بتوانید هر چه سریع تر از طریق مراجع قانونی پرونده را حل کنید.

نوشتهٔ پیشین
آیا می دانید وکیل ارز‌های دیجیتال چه دعوا‌هایی را می‌تواند پیگیری نماید؟
نوشتهٔ بعدی
آشنایی با مزایای مشاوره با وکلای تلفنی برای پرونده ارز دیجیتال

سایر مطالب

فهرست
Phone icon
تماس فوری با وکلا